Lista aktualności Lista aktualności

Bezpieczna wyprawa do lasu

Wakacje tuż, tuż. Lasy Państwowe wychodząc naprzeciw społeczeństwu przygotowały niezbędnik leśnego turysty.

Infografikę do pobrania zamieściliśmy poniżej w wersji edytowalnej, aby można było zaznaczyć wybrane pola np. nazwę nadleśnictwa/leśnictwa i wpisać kontakt do miejscowego leśniczego lub Straży Leśnej.

Wykaz telefonów znajdziecie na stronie nadleśnictwa w zakładkach:
https://chocianow.wroclaw.lasy.gov.pl/lesnictwa lub https://chocianow.wroclaw.lasy.gov.pl/nadlesnictwo.

Niezbędnik pozwoli szybko i sprawnie spakować plecak oraz sprawi, że o niczym nie zapomnimy.

 

Dla tych którym brakuje pomysłu na spędzenie czasu w lesie albo chcą dobrać rodzaj aktywności do swoich zainteresowań lub aktualnego nastroju przygotowaliśmy następująca propozycję:

 

 

Pamiętajmy las to miejsce dostępne dla każdego, ale należy przestrzegać kilku podstawowych zasad, by nie zaszkodzić jego mieszkańcom.

Co zrobić, jeśli w lesie na swojej drodze napotkamy dzikie zwierzę? Pamiętaj, nie dotykaj i nie zabieraj zwierząt z lasu.

 

Nie są duże, ale bardzo groźne. Kleszcze to prawdziwy problem zwłaszcza dla osób odwiedzających tereny leśne. Warto wiedzieć jak przed nimi się ochronić i co zrobić, aby zmniejszyć ryzyko ukąszenia przez te pajęczaki.

 

 

Barszcz Sosnowskiego to niebezpieczna roślina, która powoduje poważne oparzenia skóry człowieka. Dlatego bardzo ważne jest aby wiedzieć, jak wygląda ta roślina i co należy zrobić, kiedy się z nią zetkniemy.

 

 

UWAGA

Okres wakacyjny to czas w Lasach Państwowych o największym zagrożeniu pożarowym.

Wszystkie kompleksy leśne udostępnione są za pomocą dróg o odpowiednich parametrach które Straż Pożarna wykorzystuje w celu przeprowadzenia szybkiej akcji ratowniczo-gaśniczej.

Pamiętaj takie drogi są dla nas szczególnie ważne i nie mogą być w żaden sposób blokowane lub zastawiane przez inne pojazdy.

Samochód którym przyjechałeś możesz pozostawić na specjalnie do tego wyznaczonym miejscu postoju.